Strona główna Najczęściej zadawane pytania

PostHeaderIcon Najczęściej zadawane pytania

1. Czy kickboxing nie jest zbyt niebezpiecznym sportem dla dzieci?

Nauka kickboxingu dla dzieci nie różni się niczym od nauki innych sztuk walki, takich jak karate czy taekwondo. Największy nacisk kładzie się na wszechstronny rozwój dziecka, trening uzupełniany jest grami i zabawami ruchowymi oraz nauką podstawowych technik sztuk walki. Na wyższym poziomie zaawansowania dzieci ćwiczą w pełnym zestawie ochraniaczy.

2. Moje dziecko ma 8 lat. Czy nie jest za małe by zacząć treningi?

Nie, wiek 6-10 lat to bardzo ważny okres w rozwoju ruchowym dziecka. Od lat prowadzimy grupy dziecięce, najmłodsze dzieci mają po 6 lat. Dzięki treningom dzieci stają się sprawniejsze niż ich rówieśnicy, szybciej się rozwijają, stają się bardziej samodzielne, odważniejsze i dobrze się bawią.

3. Czy dziewczynki mogą trenować kickboxing?

Oczywiście, obecnie w naszym klubie trenuje więcej dziewcząt niż chłopców, najlepsze zdobywają medale na zawodach, technicznie wcale nie są gorsze od chłopców. Dziewczynki trenują by poprawić sprawność, osiągnąć zgrabną figurę i nie mieć nadwagi.

4. Czym się różni karate od kickboxingu?

Jeśli chodzi o trening dzieci różnica jest bardzo mała, techniki są bardzo podobne (kickboxing pochodzi między innymi od karate). W karate tradycyjnym dzieci dodatkowo uczą się kata - form oraz japońskiego nazewnictwa.

5. Jaki strój jest wymagany?

Na początku dzieci mogą ćwiczyć w koszulce i spodenkach, tak jak na lekcjach wf. Później będzie można kupić w naszym klubie - klubowe koszulki i spodnie treningowe, a po egzaminie na stopnie szkoleniowe - pas.

6. Ile trwają zajęcia?

Zajęcia trwają po 45 minut - 1 raz w tygodniu.

7. Ile kosztują zajęcia?

Zajęcia dla dzieci kosztują 80 zł miesięcznie.

8. Jak się zapisać?

Najlepiej wybrać grupę, w której dziecko miałoby ćwiczyć i zapisać się w Domu Kultury KADR.

 

Klub kickboxing karate sztuki walki dzieci Warszawa Mokotów - najczęściej zadawane pytania

Polecamy
Reklama
Goście online
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Trening kickboxing
dziecipocz2z.jpg
Licznik odwiedzin
Odsłon : 112804